právě jste zde : Home - Autor webu - Mraky - krása přírody

Viditelná soustava nepatrných částic vody nebo ledu, popřípadě obojího, v ovzduší - to jest definice oblaku, kterou jsem nalezl na zajímavé stránce Atlas oblaků. Na jedné straně tu tedy máme definici, představující fakt, na druhé straně pak samotné vnímání oněch oblaků, nebo mraků námi samými. Zřejmě většina z nás mraky na obloze vnímá právě jako fakt, tedy jsou tam a toť vše. Ne všichni jsme znalci v klasifikaci oblaků dle jejich tvarů či jiných znaků, ale přeci nastávají okamžiky, kdy se zastavíme a s úžasem pohlédneme na oblohu v okamžiku, kdy nám příroda připravila něco nádherného.

V těchto okamžicích totiž nastává úžasná souhra mezi oblaky a slunečními paprsky a výsledkem takovéto souhry jsou pak krásné momenty. Díky digitální fotografii pak můžeme takovýto okamžik zvěčnit a neustále si tak připomínat, že krása přírody není jen na zemi. Následující snímky byly foceny digitálním kompaktem Kodak DX4530. Po kliknutí na náhled je k dispozici snímek ve větším rozlišení.

Na rozdíl od předešlých snímků, nyní již sluneční paprsky nehrály hlavní roli v nádherném představení mraků. Tentokrát na mě zapůsobila mohutnost, tvar a barvy útvarů na obloze. Vše je foceno z okna v 8. patře.

počet návštěv od 30.05.03 :
Copyright © 2003 - 2004 Knobloch Aleš | validita: XHTML 1.0 - CSS